Okna energooszczędne – poradnik

Więcej o oknach energooszczędnych.

Najbardziej istotnym komponentem, o którym należy pamiętać przy ocieplaniu nieruchomości, są wytrzymałe okna energooszczędne. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które na rynku odnajdziemy w różnych wersjach. W jaki sposób są zaprojektowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – zwróć baczną uwagę na współczynnik przepuszczalności cieplnej

Drewniane okna skonstruowane są z ekologicznych komponentów – np. sosny i meranti. Wyróżniają się znakomitymi parametrami, dzięki czemu w niczym nie ustępują oknom z plastiku. Ocieplając budynek przed jesienią, powinniśmy zwrócić baczną uwagę na szczelność stolarki okiennej. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale również oszczędność opału. Wskaźnik izolacji termicznej musi być utrzymany na optymalnym poziomie (tj. niższy niż 0,8 W/m2), bo tylko w takim wypadku osiągamy komfort termiczny w mieszkaniu. Rezultat ogrzewania nie wydostaje się na zewnątrz, a przez nieszczelności nie przenika chłód .

Okna energooszczędne – wygłuszenie niechcianego gwaru

Nabywając nowe okna energooszczędne zwróćmy też uwagę na inny ważny element – współczynnik izolacji dźwiękowej. Jeśli chcemy cieszyć się wyjątkową ciszą w budynku – wybierzmy dobrze izolowane okna drewniane. Bardzo istotne są także profesjonalne okucia okienne – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technika gwarantuje wyciszenie niechcianego zgiełku, a także wspaniały komfort termiczny w mieszkaniu.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]