Ekologiczne domy drewniane – budownictwo przyjazne środowisku

Znajdź domy drewniane Małopolska na domygoralskie.com.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach drewnianych nie używa się surowców syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu budynek ocieplić. Nie jest stosowana także papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia świetne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy z drewna doskonale nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]