Czy warto zdecydować się na okna drewniane?

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w okna drewniane

Okna drewniane najczęściej kupowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich wysoką jakość. Ten naturalny surowiec zapewnia elegancki wygląd, który pozostaje niezmienny przez długi czas. Jednakże nie tylko piękno jest istotną zaletą tych okien. Jakie są jeszcze powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy fan przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można także wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mogą mieć przeróżny wygląd, kolory czy też rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z domową przytulnością, jest zatem idealnym wyborem do produkcji rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Inne istotne cechy okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał daje olbrzymie możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd i styl. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, tworząc wyjątkowe wzory. Tylko drewno nadaje się do odnawiania zabytków, świetnie spisuje się także w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych toksycznych substancji, a wręcz pozytywnie działa na zdrowie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba poza tym dopisać fakt, że znanych jest bardzo dużo dobrych sposobów wydłużania trwałości okien drewnianych, jak również to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, która jest bardzo prosta i nie zagraża środowisku. Czynniki te powodują, że okna z drewna są lepsze niż te wytwarzane z plastiku lub PCV.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]