Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Jeżeli chcesz zamówić budowę domów z bali, zajrzyj tu.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali buduje się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, dzięki której mieszka się w nich doskonale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które zazwyczaj generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są obecnie chętnie budowane również w innych rejonach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Wybierając dom z bali, powinno się pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ujawnią się niepożądane niespodzianki.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]