Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Dowiedz się, gdzie kupić mistyczny topaz, wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka łatwo pomylić się, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie gorąca oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Dalekim Wschodzie.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często używają go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do eleganckich kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Istotna okazuje się również różnorodność kolorów, sprawiająca, że łatwiej można wybrać ozdoby do swojego stroju.