Poradnik dla kupujących naszyjniki z kamieniami

Więcej informacji o naszyjnikach z kamieniami.

Znajdziemy wśród nich naturalne kamienie oraz ich syntetyczne zamienniki. Potrafią przybierać najróżniejsze barwy – od brązu, przez czerwień, aż po błękit. Jedne należy nosić do eleganckich kreacji, pozostałe doskonale będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się niesłabnącym uznaniem– zmieniają się realia oraz mody, ale nadal je często zakładamy, zaś niektóre z nich są bezcennymi familijnymi pamiątkami. Warto zatem powiedzieć parę zdań o tym, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały dostatecznie długo.

Naszyjniki z kamieniami – jakie rodzaje?

Rozmaitość minerałów stosowanych do wyrobu naszyjników jest ogromna – oprócz topazów, turkusu czy szmaragdu, dostępne są wśród nich również materiały produkowane syntetycznie. Najpopularniejsze to niewątpliwie cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są dość niedrogie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie wyglądają przy strojach tak zwykłych, jak i wieczorowych.

Większa żywotność naszyjników z kamieniami

Minerały szlachetne są zwykle bardzo wrażliwe na uszkodzenia – przy złym użytkowaniu niełatwo więc je zepsuć. W jaki sposób temu zapobiec? Przede wszystkim – zdejmując je zawsze, jeśli zachodzi prawdopodobieństwo ich zarysowania – podczas mycia, przy sprzątaniu czy pracach ręcznych. Unikajmy również noszenia dwóch naszyjników z kamieniami na raz – mogą się zderzać i tym samym rysować.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]