Duży wybór wisiorków srebrnych

Chcesz kupić srebrne zawieszki? Wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje, a także cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym możemy zarysować. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich do czyszczenia biżuterii, a podczas prac domowych bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi również styczność z wilgocią i dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory lub się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką lub włożyć do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne potrafią porysować fakturę.