biżuteria z topazami, pierścionki z topazami, topazy

Biżuteria z topazami – co wybrać?

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, dzięki czemu jest wykorzystywany do produkcji tarczy szlifierskich. Poza tym jest również jednym z najpiękniejszych kamieni, a jego zalety od dawna są doceniane przez jubilerów oraz nabywców biżuterii. Może mieć najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co dodaje mu oryginalnych wartości estetycznych.

Różnorodność biżuterii z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany zwłaszcza do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z tym metalem. Warto jednak dodać, iż na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są również modele złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i naszyjniki, jednak jubilerzy wytwarzają także innego typu ozdoby. Komplet złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt rzędu 1000 PLN, podczas gdy na wykonane ze srebra wydamy aż sześciokrotnie niższą kwotę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc znaleźć wersje najbardziej trafiające w nasze gusta dobrze więc wybrać się do paru sklepów – a to wymaga mnóstwo czasu. Żeby tego uniknąć, warto postawić na zakupy online. Będzie to rozwiązanie znacznie łatwiejsze, a poza tym wchodząc do internetu możemy także znaleźć pierścionki czy wisiorki w okazyjnych cenach.