Rodzaje wzmacniaczy DVB-T

Więcej o wzmacniaczu DVB T.

Oglądanie TV stało się dzisiaj codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy sączeniu porannej herbaty i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w telewizji oglądają nasze pociechy, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy ma szansę znaleźć coś doskonałego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór lubianego kanału jest po prostu nieosiągalny. Najlepszym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Powinno się pamiętać, że siła sygnału jest tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że korzystnym rozwiązaniem jest zmniejszenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest mocniejszy, a tym samym odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania zależne jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale też radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie dostępne?

Wyróżnia się kilka typów wzmacniaczy antenowych. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go bardzo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – podbija on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, ale jednocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wówczas, gdy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To używanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]