kabel koncentryczny

Kabel koncentryczny – aby telewizor działał sprawnie

W dużej liczbie domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć porywający dokument lub profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie kupić można bez żadnych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go charakteryzują?

W sklepach znajdują się na chwilę obecną przeróżne kable koncentryczne, cechujące się nieco innymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że kabel wyróżnia się wysokim poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą znacząco obniżać ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych marek świetnie sprawdzą się w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci teletechnicznych tak niewielkich, jak i popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Za sprawą tego wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle nieznaczne bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią połączenie materiałów różnego rodzaju. Zazwyczaj rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania płaszcza używane są materiały odporne na wpływ negatywnych warunków pogodowych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]